“Mums liko tik 12 metų iki tos datos, kuomet padarytų klaidų nebegalėsime ištaisyti” (IPCC). Jaunimo atsakas,- “Friday For Future” iniciatyva

“Aš Greta Thunberg. Esu iš Švedijos ir man penkiolika metųAustralia_Climate_Change_Protests_10667-780x520. Aš kalbėsiu Klimato Teisingumo DABARTYJE vardu…”. Taip pradėjo savo kalbą 2018 m. Davose vaikas, kuris siekdamas mažinti Klimato kaitą nutarė protestuoti,- vieną dieną per savaitę neiti į mokyklą, kadangi “faktai, kurių mokomės nebetenka prasmės, nes niekas į juos nekreipia dėmesio.”

Pasak Tarpvyriausybinės Klimato Kaitos Komisijos (t.y. net ne atskirų mokslininkų!) 2018 lakričio ataskaitos duomenimis- “MUMS LIKO TIK  12 METŲ iki tos datos, kuomet padarytų klaidų nebegalėsime ištaisyti”

Solidarizuodamiesi su šiuo vaiku Europoje dešimtys tūkstančių jaunų žmonių pradėjo jungtis prie “Friday for Future” iniciatyvos (pvz. 2019-01-27 Briuselyje  demonstracijoje už klimato apsaugą ir socialiai teisingų priemonių anglies dvideginio išmetimui apriboti reikalavo 70 000 žmonių!!!.) Be to, jau kelis mėnesius tęsiasi moksleivių ir studentų protestai, dėl kurių jie iš dalies praleidžia pamokas ar paskaitas, tokiu būdu bandydami atkreipti vyriausybių dėmesį į senkantį laiką realiems pokyčiams.

LietuvojeVaizdo rezultatas pagal užklausą „Friday For Future protest“ 2018 metais taip pat pajutome ilgiausią vasarą per reguliarių meteorologinių stebėjimų laikotarpį,- sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos klimatologas dr. Donatas Valiukas. Klimatologiniu požiūriu vasara prasideda tuomet, kai pastovi vidutinė paros oro temperatūra viršija 15 laipsnių, ir baigiasi tuomet, kai temperatūra krenta žemiau šios ribos. Tokia vasara Lietuvoje 2018 m. tęsėsi 137 dienas, arba maždaug keturis su puse mėnesio. Tai beveik dviem mėnesiais ilgiau negu įprastinė klimatologinės vasaros Lietuvoje trukmė. Karščio bangos Lietuvoje jau trunka ne atskiromis dienomis, bet kelias savaites  per metus…. asociacijos Litdea atsakas,- netylėti.